قالب وردپرس
23 می, 2023
تورم مثل برق و قیمت مثل نور لامپ است

اصلاح نظام کارمزدی و نسبت آن با تورم

در مورد تراکنش‌های خرید کارتی، از آخرین تغییر نرخ کارمزدها بیش از 8 سال می‌گذرد. به عبارتی، در مورد خدماتی صحبت می‌کنیم که به مدت 8 سال، هیچ تغییر قیمتی نداشته است. حتی بنزین هم که شاید حساس‌ترین کالای عمومی از لحاظ قیمت‌گذاری باشد تاکنون چنین دورۀ تثبیت قیمتی را تجربه نکرده است. حال آن‌که بار بخش عمده‌ای از زنجیرۀ تأمین خدمات پرداخت کارتی بر دوش شرکت‌های ارائه‌دهندۀ خدمات پرداخت است که همگی خصوصی هستند.
28 آوریل, 2023
visa+

ویزا پلاس: سرویس انتقال وجه P2P

ویزا اعلام کرده که با مشارکت PayPal و Venmo سرویس ویزا پلاس (Visa+) را به طور آزمایشی راه‌اندازی می‌کند. سرویسی نوآورانه که هدف آن کمک به افراد برای انتقال سریع و امن پول بین اپلیکیشن‌های مختلف پرداخت دیجیتال فردبه‌فرد (P2P) است. با این سرویس، امسال کاربران PayPal و Venmo در امریکا قادر خواهند بود بین دو پلتفرم پول انتقال دهند.
28 آوریل, 2023
آجای بانگا نامزد ریاست بانک جهانی

آجای بانگا؛ رئیس جدید بانک جهانی

«جَنت یلن» وزیر خزانه‌داری ایالات متحده اعلام کرده که انتظار دارد مدیرعامل سابق مسترکارت، آجای بانگا، برای این سمت انتخاب شود. این اتفاق چندان هم دور انتظار نیست چرا که تاکنون تنها فردی که نامزدی‌اش اعلام عمومی شده همین فرد است.
10 آوریل, 2023
رونمایی فدرال رزرو از FedNow

رونمایی فدرال رزرو از FedNow

یک سرویس پرداخت سریع‌ (faster payment) در امریکاست که با حمایت دولت ایالات متحده و توسط فدرال رزرو پیاده‌سازی شده است. پیش از معرفی این سرویس لازم است اول مفهوم پرداخت سریع‌ را مرور کنیم. در واقع، تفاوت بزرگی هست میان پرداخت real-time، پرداخت faster و پرداخت immediate. حال آنکه ما همه را پرداخت آنی می‌خوانیم.