قالب وردپرس
2 می, 2019
مدل درآمدی در تلگرام

کانال‌های تلگرام دقیقاً چه می‌کنند؟

شناخت فرایند تولید محتوا در تلگرام و آگاهی از مدل درآمدی کانال‌ها به ما کمک می‌کند تا مشکلاتی که گفته می‌شود ناشی از تلگرام است را بهتر بشناسیم. شاید بهتر از بستن و محدود کردن رسانه، راه‌های دیگری هم باشد.
17 مارس, 2019
نتفلیکس هالیوود

ساختار شکنی نتفلیکس در هالیوود

نحوه توزیع فیلم اسکاری «روما» ساخته آلفونسو کوران توسط نتفلیکس در سال 2018 نوعی ساختارشکنی در هالیوود به حساب می آید که ریشه در مدل کسب و کار خاص نتفلیکس دارد. در این نوشته در مورد این ساختارشکنی و سازوکارهای نتفلیکس برای پیاده کردن آن صحبت کرده ام. سازوکاری که بسیاری از استودیوها و پخش کننده های سنتی هالیوود را به صرافت بازنگری در مدل کسب و کار انداخته است.
7 می, 2018
شوخی با کاراکترهای کمپانی فاکس و دیزنی

والت دیزنی؛ باز هم بزرگتر

دیزنی سهام عمده کمپانی فاکس را به قیمت 52/4 میلیارد دلار خرید! خبر شاید به ظاهر ساده باشد اما این خرید ابعاد جالبی دارد: مثلاً 6 غول بزرگ صنعت سرگرمی هالیوود با این خرید تبدیل به 5 غول شدند! یا اینکه دیزنی با این خرید به یک بازیگر جدی در صنعت تلویزیون های اینترنتی، به عنوان یکی از مدلهای نوین کسب و کار محصولات تصویری، تبدیل شد. در این مطلب در مورد ابعاد جالب دیگر این تصاحب نوشته ام.
12 ژانویه, 2018
فهرست مقدس انیمیشن ایرانی

انیمیشن ایرانی؛ انیمیشن جهانی

اکران انیمیشن بلند سینمایی در ایران، بعد از «تهران 1500» ساخته بهرام عظیمی مورد توجه قرار گرفت و سالهای بعد با اکران «شاهزاده روم» قابلیتهای تکنیکی و استعداد هنری انیمیشن ایرانی بیشتر از گذشته نمایان شد. حالا اما پس از چند سال یک انیمیشن بلند سینمایی دیگر به نام «فهرست مقدس» اکران شده است. در این نوسته در مورد استراتژی انیمیشن ها برای ورود به بازار جهانی نوشته ام.